Stare Kino Cinema Residence

Stare Kino Cinema Residence narodziło się wczesną jesienią 2013 roku, oferując 22 filmowe apartamenty dedykowane najlepszym polskim filmom i serialom. Z biegiem czasu okazało się że odkrywców nietuzinkowych obiektów, poszukiwaczy gustownych wnętrz i miłośników kina stale przybywa, dlatego też w 2014 r. do rodziny filmowych pokoi dołączyło 20 kolejnych apartamentów. W roku 2017 obiekt powiększył się o 8 nowoczesnych filmowych pokoi Cinema Rooms, które znajdują się w oficynie na przeciwko kamienicy.

Przy tworzeniu tego miejsca współpracowano z wybitnymi architektami, znakomitymi dekoratorami wnętrz i specjalistami od najnowszych technologii. Dzięki temu dopieszczony jest każdy detal i dopracowany najdrobniejszy szczegół filmowej koncepcji hotelu.

Tutaj nie ma dwóch takich samych pokoi – każdy z nich jest niepowtarzalny, komfortowy i magiczny. Najlepsze filmy i seriale, które posłużyły za inspirację do wystroju wszystkich apartamentów, wyselekcjonowało dla nas Stowarzyszenie Regio Filmowa Łódź – specjaliści od filmowej historii Łodzi. I tak „Czterej pancerni i pies”„Stawka większa niż życie”„Edi” oraz wiele innych pokoi to swoisty hołd dla filmowego dziedzictwa naszego miasta, bowiem wszystkie te filmy zostały w całości lub częściowo nakręcone w Łodzi. Apartamenty, które do naszej filmowej rodziny dołączyły w roku 2014 skrywają tajemnice słynnych, hollywoodzkich produkcji, takich jak „Ojciec chrzestny”„Przeminęło z wiatrem”„Różowa Pantera” czy „Casablanca”.

HISTORYCZNA LOKALIZACJA ZOBOWIĄZUJE

Przy Piotrkowskiej 120 w Łodzi w 1899 roku, bracia Władysław i Antoni Krzemińscy otworzyli pierwsze, stałe kino na ziemiach polskich – „Gabinet Iluzji”. Było to drugie kino na świecie, zaraz po braciach Lumiere we Francji. Na cześć tego wydarzenia powstał nasz kameralny aparthotel, który opowiada i przybliża historię kinematografii. Mieścimy się w eklektycznej kamienicy zaprojektowanej w stylu z początków XX wieku, autorstwa Gustawa Landau Gutentegera – znanego łódzkiego architekta. Z biegiem czasu reaktywowaliśmy pierwsze kino w którym doceniamy rodzimą filmografię. Mamy świetnie urządzone i wyposażone 2 sale konferencyjne50 apartamentów z aneksami kuchennymi i łazienkamirestauracjękinogalerię plakatu filmowego orazcocktail bar. I tak aparthotel Stare Kino Cinema Residence w centrum Łodzi stał się filmowym sercem miasta, gdzie odbywają się liczne spotkania, szkolenia, wystawy, wernisaże czy seanse filmowe.

FILMOWE POWITANIE

Gości filmowo witani są  już od progu – w naszej Recepcji czeka na Państwa świeży popcorn. Każdego wieczoru zapraszamy także do naszej kameralnej sali kinowej na pokazy filmowe kina polskiego oraz zagranicznego. Seanse dla Gości odbywają się o godzinie 20 – szczegółowy repertuar dostępny jest tutaj.

WIĘCEJ NIŻ HOTEL

Stare Kino oferuje wynajem filmowych apartamentów z aneksami kuchennymi o wielkości od 23 do 45m2. Wyposażenie każdego z apartamentów jest o wiele bogatsze, niż wyposażenie standardowego pokoju hotelowego. Nasi Goście mają do dyspozycji całodobową recepcję oraz usługi sprzątania podczas pobytu, podobnie jak w hotelu.

Sale konferencyjno-szkoleniowe

Posiadamy dwie przestronne sale szkoleniowe. Łódź fabrykancka zainspirowała wystrój wnętrz, które pięknym motywem surowej czerwonej cegły odwołują się do charakterystyki industrialnego designu. Każda sala wyposażona jest w profesjonalny sprzęt konferencyjny:

Wynajem apartamentów możliwy jest na dłuższe, jak i krótsze pobyty.

STARE KINO

Piotrkowska 120
90-006 Łódź

https://www.cinemahotel.pl/